Top 10 marzeń, które spełniliśmy podróżując po Europie!

  • Tomek 
Top 10 marzeń

Wszyscy, którzy często wyjeżdżają, a podróże to ich pasja, na pewno mają swoje listy podróżniczych marzeń. My mamy bardzo długą, a oto 10 z nich, które udało się nam spełnić podróżując po Europie!

1. Nocować na Santorini z widokiem na kalderę.

Od zawsze marzyliśmy aby polecieć na Santorini, nie ukrywam, że to marzenie było na naszym podium. Rok temu, a dokładnie 16 listopada 2017 r. udało się je spełnić wyruszając na krótką grecką przygodę. Santorini w listopadzie świeci pustkami. W miasteczku Oia, gdzie nocowaliśmy były otwarte tylko trzy malutkie sklepiki. Polecamy wybrać się na tą przepiękną grecką wyspę właśnie jesienią aby ominąć tłumy ludzi. Zdjęcie poniżej przedstawia widok z apartamentu na jeden z najpiękniejszych wschodów słońca w naszym życiu.

Santorini

 2. Wejść na wulkan.

Podczas podróży na Teneryfę- naszym zdaniem najpiękniejszą Wyspę Kanaryjską spełniliśmy marzenie o wejściu na wulkan, dzięki temu znaleźliśmy się na najwyższym hiszpańskim szczycie: 3718 m n.p.m. Dodatkowo udało nam się zdobyć pozwolenie na wejście na sam szczyt- krawędź krateru, gdzie ulatniał się zapach siarki! Przypuszczamy, że w bezchmurny dzień ze szczytu byłoby widać inne pobliskie wyspy, jednak chmury sprawiały wrażenie jak byśmy byli gdzieś wysoko w niebie.

El Teide- Teneryfa

3. Wypić porto w Porto.

Portugalskie wina są przepyszne a my jesteśmy miłośnikami porto, dlatego to marzenie musiało znaleźć się na naszej liście. Jest to wzmacniane wino, które występuje w paru rodzajach, o różnej zawartości cukru. Nam najbardziej zasmakowało Tawny. Warto wejść do jednej z winiarni, zwiedzić pomieszczenia, gdzie są przechowywane najstarsze roczniki tego pysznego trunku a następnie kupić butelkę i rozkoszując się przepysznym smakiem podziwiać most Ludwika I nad brzegiem rzeki Douro.

Porto nocą

4. Zobaczyć Koloseum.

Jedna z najpopularniejszych budowli na Ziemi a zarazem jeden z siedmiu cudów świata- zlokalizowane właśnie w Europie. Widok Koloseum na żywo robi wrażenie w dzień jak w nocy. Naszą włoską 4-dniową przygodę spędziliśmy w listopadzie 2016 roku, pogoda była bardzo wiosenna. Przez cały pobyt temperatura przekraczała 15 stopni- idealna na zwiedzanie wiecznego miasta.

Koloseum

5. Podziwiać Zatokę Wraku z góry.

Zatoka wraku- pocztówka wyspy Zakynthos. Jedna z najpiękniejszych plaż na świecie, na której jest biały piasek i turkusowo-błękitna, lazurowa woda. Plażę otaczają ogromne klify z których można podziwiać przepiękną panoramę wyspy. Na punkt widokowy dojechaliśmy wypożyczonym skuterem z miasteczka Kalamaki, po drodze zaliczając inne, także zapierające dech w piersiach atrakcje.

Zatoka wraku

6. Zgubić się w uliczkach Wenecji.

Spacerując po pięknej Wenecji i podziwiając jej architekturę można się rozmarzyć i skręcić w mniej turystyczne zakamarki. Polecamy oderwać się choć na chwilę od zatłoczonych głównych ulic aby zobaczyć te cudowne miejsca.

Wenecja

7. Wygrzewać się na czarnym piasku.

Kolejne marzenie, które spełniliśmy będąc na Teneryfie. Plaże na wyspie mają naturalny wulkaniczny czarny piasek, który jest bardzo miękki i nie zostawia ciemnych śladów na ręcznikach. Dla miłośników plaży w kolorach złota polecamy de Las Teresitas, ze specjalnie przywiezionym piaskiem z Sahary.

Czarny piasek- Teneryfa

8. Być na końcu Europy.

Koniec Europy- miasto Sagres w Algarve w Portugalii gdzie w jego pobliżu znajduje się Przylądek św. Wincentego z wysokimi klifami oraz widokiem na ocean. Na końcu Europy można także skosztować ostatnią kiełbaskę przed wypłynięciem do Ameryki. 

Algarve, Sagres

9. Podziwiać Paryż ze szczytu wieży Eiffla.

Największa atrakcja Francji. Kiedy zakończono jej budowę, była najwyższą wieżą na świecie. W swojej historii kilkukrotnie zmieniała się jej wysokość. Dzisiaj można podziwiać przepiękną panoramę Paryża z jej szczytu, na który można wejść o własnych siłach lub wjechać windą.

Wieża Eiffla, Paryż

10. Opalać się na najpiękniejszej plaży w Europie.

Formentera- plaża Illetes, jedna z najpiękniejszych plaż w Europie z lazurową wodą i wydmami- nam się udało spędzić tam kilka godzin leżąc na ciepłym piasku praktycznie sami!

Formentera