Rezerwacja easyJet krok po kroku

 • Tomek 
Poradnik easyJet

Artykuł przedstawia krótki poradnik, który przeprowadzi Was przez proces rezerwacji i kupna biletów lotniczych. Może być pomocny dla osób, które nigdy wcześniej tego nie robiły, ponieważ system rezerwacyjny często się zmienia i przechodzi aktualizacje. 

1.Wpisujemy w wyszukiwarkę nazwę www.easyjet.com i przechodzimy na główną stronę przewoźnika.

Strona główna easyJet

2. Przykładowo ustaliliśmy, że dwie osoby chcą lecieć w marcowy weekend z Warszawy do Londynu.

3. Pierwszą czynnością jest wybranie miejsca wylotu oraz miejsca docelowego podróży. W wolne miejsce rubryki „z” [1] wpisujemy Warszawa, natomiast w miejsce „do” [2] Londyn (pokazują się dwie opcje: Londyn-wszystkie lotniska i Londyn Gatwick) i wybieramy drugą. Na stronie jest też dostępna opcja „w jedną stronę”- powyżej rubryki z miejscem wylotu. Następnie ustalamy preferowaną datę wyjazdu, przykładowo: „lot tam” [3] 15 marca (piątek), „lot powrotny” [4] 17 marca (niedziela). Podajemy także liczbę podróżnych w tym przypadku 2 osoby dorosłe [5] i klikamy „Pokaż loty”.

Strona główna easyJet

4. Następnie ukazuje nam się nowe okno, w którym wybieramy interesujące nas loty. W tym wypadku lot z Warszawy do Londynu w piątek 15 marca o 11:50 [1], oraz lot z Londynu do Warszawy w niedzielę 17 marca o 10:35 [2]. Po zaznaczeniu preferowanej daty lotu klikamy „kontynuuj” w prawym dolnym rogu strony [3].

Wybór lotu easyJet

5. Kolejny krok to rezygnacja z płatnego miejsca lub wybór miejsc w samolocie.

a) Losowy przydział miejsc

Jeżeli nie zależy nam na konkretnym miejscu, wybieramy opcję „pomiń opcję wyboru miejsc” w prawym dolnym rogu strony [1]. Uwaga, pasażerowie mogą zostać rozdzieleni.

Pominięcie wyboru miejsca easyJet

b) Jeżeli interesuje nas konkretne miejsce w samolocie, przykładowo w pierwszym rzędzie z dodatkową przestrzenią na nogi, trzeba będzie uiścić dodatkową opłatę. W linii lotniczej easyJet mamy 4 opcje miejsc do wyboru, a ich ceny zależą od konkretnego połączenia. Dla naszego lotu możemy wybrać:

 • Extra Legroom- 100zł (tylko pierwszy rząd), jeśli zdecydujemy się na tą opcję będziemy mieć dodatkowe korzyści (2 sztuki bagażu podręcznego oraz szybkie wejście na pokład),
 • Up Front- 85zł (od 2 do 6 rzędu oraz rząd 12 i 13), jeśli zdecydujemy się na tą opcję będziemy mieć dodatkowe korzyści (2 sztuki bagażu podręcznego oraz szybkie wejście na pokład),
 • Standard 35zł (od 7 do 11 rzędu),
 • Standard 20zł (od 14 do 31 rzędu).

Decydujemy się na pierwszy rząd, zaznaczamy dwa miejsca obok siebie [1], następnie przechodzimy dalej klikając opcję „kontynuuj” w prawym dolnym rogu strony [2].

Wybór miejsc easyJet

6. Kolejnym etapem rezerwacji jest wybór dodatkowego bagażu nadawanego do luku. Ceny są zmienne w zależności od konkretnego połączenia, a dla naszego połączenia kształtują się tak:

 • Bagaż rejestrowany 15kg- 100zł za lot,
 • Bagaż rejestrowany 23kg- 114zł za lot,
 • Bagaż rejestrowany 26kg- 168zł za lot,
 • Tylko bagaż podręczny- darmowy,
 • Torba o innej wadze (29kg- 222zł, 32kg- 276zł za lot),
 • Sprzęt sportowy (np. rower 218zł, torba golfowa 170zł).

Nas interesuje opcja „tylko bagaż podręczny” ponieważ lecimy na 3 dni [1].

Wybór bagażu easyJet

7. Na kolejnej stronie mamy możliwość dodania do rezerwacji opcji wypożyczenia samochodu na lotnisku w Londynie. Nas ona nie interesuje, dlatego przechodzimy dalej klikając „pomiń opcję wynajmu samochodu”, widoczną w prawym dolnym rogu strony [1].

Pominięcie wynajmu samochodu easyJet

8. Następnie mamy możliwość dodania do rezerwacji opcji ubezpieczenia. Nas ona nie interesuje, dlatego przechodzimy dalej klikając „pomiń”, widoczną w prawym dolnym rogu strony [1].

Pominięcie ubezpieczenia easyJet

9. Przed przejściem do płatności musimy się zalogować na swoje konto lub jeśli nie mamy jeszcze konta na stronie easyJet- zarejestrować się.

Logowanie/rejestracja easyJet

10. Kolejnym etapem po logowaniu lub rejestracji jest wypełnienie danych o podróżujących.

Dane pasażera easyJet

11. Po wypełnieniu danych i kliknięciu „kontynuuj” wybieramy opcje płatności. Możemy zapłacić kartą debetową bądź kredytową. Po udanej transakcji otrzymujemy potwierdzenie rezerwacji na skrzynkę mailową.

Opis jest aktualny na dzień 3.01.2019, w szczególności polityka bagażowa i ceny lotów.

Wszystkie zamieszczone zrzuty ekranów pochodzą ze strony www.easyjet.com.